(+48) 785-210-599

ekspert ds. wniosków

(+48) 798-690-557

manager projektu

Blog

EDYCJA 2023

Program Sportowe Wakacje +

zgłoszenie do edycji 2023

Pomożemy Ci przygotować, złożyć i przede wszystkim rozliczyć program Sportowe Wakacje+

Piotr Bąk

manager projektu

Masz pytania? Zadzwoń do mnie.

Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Wyślij mi wiadomość

piotr@programydlaklubow.pl

Pomagamy Klubom pozyskać środki oraz złożyć i rozliczyć wnioski z dotacji. Dołącz do ponad 300 zadowolonych Klubów!

03 lutego 2023

Sportowe Wakacje+ - wszystko co powinieneś wiedzieć o programie

Program Sportowe Wakacje+ to inicjatywa, która ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży możliwości korzystania z bezpłatnych zajęć sportowych w okresie wakacji. Program został zainicjowany w 2020 roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i od tego czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Program Sportowe Wakacje+ umożliwia dzieciom i młodzieży spędzenie aktywnych wakacji w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu w formie obozu sportowego. Uczestnicy mogą czerpać radość z rywalizacji i aktywnego spędzania czasu, ucząc się nowych umiejętności i poznając nowych ludzi. Zajęcia sportowe mają również na celu wzmocnienie zdrowia i samopoczucia uczestników, a także wspieranie ich rozwoju społecznego i poprawę ich zdolności poznawczych.

 

W ostatnich dwóch latach operatorem krajowym programu była Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej. W 2022 Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację zadań z zakresu Programu przeznaczyło środki wysokości aż 50 mln złotych! Jeszcze nie wiemy jaka pula środków będzie przeznaczona na ten program w roku bieżącym, czekamy jeszcze na oficjalne informacje.

 

Kto może ubiegać się o dotację z Programu Wakacje +?

 

O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swojej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej,tj. w szczególności związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje, zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Na co można wydać pozyskane środki z dotacji?

 

Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie organizacji wyjazdowych obozów sportowych. Dofinansowanie do obozu przypadające na jednego uczestnika nie może przekroczyć kwoty 100 zł (słownie: sto złotych) za dzień, jednak nie więcej niż 1 000 zł za cały okres obozu, z przeznaczeniem wyłącznie na transport, zakwaterowanie, wyżywienie,wynajem obiektów, wynagrodzenie trenera lub instruktora ,działania kulturalne oraz ubezpieczenie.

 

Co ważne obozy sportowe muszą mieć charakter niekomercyjny – czyli nie mogą zakładać osiągnięcia dochodu przez organizatorów. Udział środków własnych organizatora obozu lub środków pochodzących z innych źródeł finansowania musi wynosić najmniej 5% (pięć procent) łącznych kosztów obozu.

 

Warunki uczestnictwa w Programie Wakacje +

 

Warunkiem udziału w programie Sportowe Wakacje + jest złożenie przez podmiot ubiegający się o dofinansowanie prawidłowo wypełnionego wniosku do operatora krajowego. Wniosek musi zawierać takie załączniki jak:

 

a) podpisane przez osoby uprawnione sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2021 lub ostatnie zatwierdzone przez organ nadzoru;

b) regulamin uczestnictwa w obozie;

c) szczegółowy budżet kosztów obozu;

d) uzupełniony plik „Uprawnienia kadry szkoleniowej obozu sportowego”;

e) skany dokumentów potwierdzających uprawnienia kadry szkoleniowej.

 

Organizator ma prawo ubiegać się o wsparcie finansowe więcej niż jednego obozu, z tym, że na każdy obóz musi złożyć osobny Wniosek o Dofinansowanie. Jeżeli Organizator realizuje więcej niż 1 (jeden) obóz w tej samej lokalizacji, odstęp między nimi musi wynosić min. 1 (jeden) dzień kalendarzowy lub w obozach muszą uczestniczyć inni uczestnicy.

 

Ważną informacją jest to, że o otrzymaniu dotacji oprócz prawidłowego złożenie dokumentów decyduje kolejność zgłoszeń! Tak więc zasada kto pierwszy ten lepszy ma tu szczególne zastosowanie.

 

Sportowe Wakacje + terminy

 

Poniżej podajemy terminy z roku 2022, trzeba wziąć pod uwagę, że w tym roku (2023) mogą się one nieznacznie różnić. Poniższe informacje o terminach z roku ubiegłego pozwolą Ci zorientować się w jakim czasie trzeba już zacząć kompletować niezbędne dokumenty.

 

W roku ubiegłym konkurs realizowany był w terminie od dnia 8 czerwca do dnia 31 grudnia 2022 r.

 

Nabór Wniosków o Dofinansowanie trwało od 8 czerwca 2022 r. do 31 lipca 2022 r.

 

Korzyści z wzięcia udziału w Sportowe Wakacje+

 

Program Sportowe Wakacje+ to doskonała okazja, aby aktywnie spędzić wakacje i rozwijać swoje umiejętności sportowe. Oto kilka powodów, dla których warto wziąć udział w tej inicjatywie:

 

  1. Aktywne wakacje: Sportowe Wakacje+ to doskonała okazja, aby uprawiać sport i ruch na świeżym powietrzu, co jest nie tylko zdrowe, ale także dostarcza dużo radości i satysfakcji.

  2. Rozwijanie umiejętności sportowych: Uczestnicząc w programie, można poprawić swoje umiejętności sportowe pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów.

  3. Nawiązanie nowych znajomości: Program Sportowe Wakacje+ to doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi i nawiązać nowe przyjaźnie z innymi miłośnikami sportu.

  4. Zdobycie nowych doświadczeń: Uczestnicząc w programie, można zdobyć nowe doświadczenia, nauczyć się nowych umiejętności i poszerzyć horyzonty.

  5. Zdrowe i aktywne wakacje: Program Sportowe Wakacje+ to świetna okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i kondycję, a jednocześnie cieszyć się wakacjami w pełni.

 

Sportowe Wakacje + edycja 2023

 

Jeszcze oficjalnie nie ogłoszono terminów edycji 2023 ministerialnego programu ale już teraz możesz przesłać nam wstępne zgłoszenie. Jak tylko pojawią się jakieś nowe informacje to od razu wyślemy Ci wiadomość e-mail z powiadomieniem.

 


 

Oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie, od wypełnienia wniosku do Programu Wakacje + aż po rozliczenie dotacji.

 

Zleć napisanie i złożenie wniosku specjalistom i uzyskaj dofinansowanie dla swojego klubu sportowego! Zadzwoń (+48) 798-690-557 lub napisz piotr@programydlaklubow.pl i dopytaj o szczegóły.

Ekspert ds. wniosków

(+48) 785-210-599

Masz pytania? Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Prawa autorskie © 2023 Programy dla Klubów | FAQ | Polityka prywatności | Sportowe Wakacje + | Projekt i realizacja Smart Pixel

 

logo programy dla klubów