Autor: Piotr Bąk

(+48) 785-210-599

ekspert ds. wniosków

(+48) 798-690-557

manager projektu

Blog

Inne artykuły

Pomagamy Klubom bezpłatnie pozyskać środki oraz złożyć i rozliczyć wnioski z dotacji. Dołącz do ponad 300 zadowolonych Klubów!

wyniki programu klub 2022
11 listopada 2022

Ministerstwo Sportu – Program KLUB – najważniejsze informacje

Od lat kilka tysięcy klubów sportowych czerpie ze środków rządowych w ramach Programu KLUB. Pozyskane w ten sposób pieniądze wspierają lokalne stowarzyszenia w zakupie sprzętu sportowego, organizacji obozów treningowych i wynagrodzeniu trenerów. Tak Ministerstwo Sportu i Turystyki stara się upowszechnić aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

 

Program KLUB – o co w tym chodzi?

 

Program KLUB został uruchomiony w 2016 roku i z roku na rok rząd przeznacza na ten cel coraz większe środki. W pierwszej edycji mieliśmy do dyspozycji około 23 milionów złotych, a Program KLUB w 2023 roku to już 75 milionów! Środki te czekają na kluby i stowarzyszenia sportowe, które w przewidzianym przez Ministerstwo Sportu terminie dostarczą prawidłowo wypełniony wniosek i spełnią wymogi formalne przewidziane w regulaminie.

 

Celem takiego finansowego wsparcia jest krzewienie szeroko rozumianej kultury fizycznej poprzez pomoc dla lokalnych organizacji w stworzeniu optymalnych warunków do upowszechnienia aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży (do 18. roku życia). Klub może pozyskać z rządowego programu maksymalnie 15 tys. złotych (w przypadku klubów wielosekcyjnych) lub 10 tys. złotych (kluby jednosekcyjne). Na co zostaną przeznaczone? Organizacje mogą wybierać między trzema celami:

 

  • Zakupem sprzętu sportowego.
  • Organizacją obozu sportowego (minimum pięciodniowego).
  • Wynagrodzeniem dla trenerów i szkoleniowców.

 

ministerstwo sportu program klub

 

Jakie warunki trzeba spełnić przed złożeniem wniosku w Programie KLUB?

 

Przede wszystkim prowadzić zarejestrowaną działalność klubową przez co najmniej 3 lata sprzed daty złożenia wniosku o dofinansowanie. Ponadto w roku poprzedzającym klub nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych w zakresie pozyskanych środków ze środków publicznych. Kiedy klub już dostanie się do programu (ogłoszenie wyników następuje zwykle z końcem czerwca), musi przeprowadzić uczestnikom zajęć co najmniej jeden test sprawnościowy, a jego wyniku umieścić w bazie danych Narodowej Bazy Talentów.

 

Wiesz, że możemy wypełnić i złożyć wniosek za Ciebie? :) Zadzwoń (+48) 798-690-557 lub napisz piotr@programydlaklubow.pl i dopytaj o szczegóły.

 

EDYCJA 2025

Zgłoszenie do Programu KLUB 

Pomożemy Ci bezpłatnie przygotować, złożyć i przede wszystkim rozliczyć program. Zgłoś się do nas i zaoszczędź sobie czas, energię i nerwy. Wszystkie info nt. programu znajdziesz tutaj →

Piotr Bąk

manager projektu

Masz pytania? Zadzwoń do mnie.

Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Wyślij mi wiadomość

piotr@programydlaklubow.pl

Ekspert ds. wniosków

(+48) 785-210-599

Masz pytania? Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Prawa autorskie © 2025 Programy dla Klubów | FAQ | Polityka prywatności | Sportowe Wakacje + | Projekt i realizacja Smart Pixel

 

logo programy dla klubów