Autor: Piotr Bąk

(+48) 785-210-599

ekspert ds. wniosków

(+48) 798-690-557

manager projektu

Blog

Inne artykuły

Pomagamy Klubom bezpłatnie pozyskać środki oraz złożyć i rozliczyć wnioski z dotacji. Dołącz do ponad 300 zadowolonych Klubów!

nabór wniosków do programu klub 2023
16 lutego 2023

Od żaka do seniora. Polska Firma podbija rynek piłkarski!

NA OPANOWANYM PRZEZ GLOBALNYCH GRACZY RYNKU SPRZĘTU SPORTOWEGO CORAZ BARDZIEJ UMACNIA SWOJA POZYCJĘ FIRMA Z POLSKIM RODOWODEM Z ROKU NA ROK RODZIMA ZINA ZYSKUJE W OCZACH ZAWODNIKÓW, WŁAŚCICIELI AKADEMII I TYCH, KTÓRZY W PIŁKĘ NOŻNA GRAJA ZUPEŁNIE AMATORSKO.

 

Trudno się jednak dziwić, bezpośrednia współpraca z takimi podmiotami jak PZPN, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź czy Cracovia pozwoliły firmie wypracować odpowiedni model współpracy z klientami klubowymi. Przewaga firmy Zina nad konkurencją polega na scentralizowaniu i uproszczeniu usług. Cały proces, od złożenia zamówienia po wysyłkę, przebiega właściwie w jednym miejscu.

 

Wyróżnia nas to, że jesteśmy jednocześnie właścicielem i dystrybutorem tej marki, dzięki czemu cała obsługa i zaplecze techniczne mieści się w jednym budynku. Mamy kontrolę nad całym przebiegiem: odsprzedaży do realizacji. W jednym miejscu znajdują się magazyn, drukarnia i dział produkcji koszulek dedykowanych. Należy bowiem podkreślić, że produkujemy też –metodą sublimacji – koszulki dedykowane. Klub może wykreować własny, unikalny wzór, który będzie zastrzeżony przez cały okres trwania umowy. Żaden inny klub nie będzie go mógł w tym czasie skopiować. Z racji tego, że wszystko mamy na miejscu, klient otrzymuje towar z pełnym uzgodnionym z nami brandingiem. Klub nie musi się już martwić, gdzie zrobić nadruki z numerami, nazwiskami, logotypami sponsorów – powiedział Jakub Karpiński, dyrektor zarządzający marki Zina.

 

Firma gwarantuje, że wiążące się z nią umową kluby czy akademie piłkarskie nie będą miały problemów z dostępnością sprzętu.

 

Ze wszystkich opinii z rynku wiemy, że często trenerzy, prezesi czy kierownicy mają z tym dość duży problem. Firmy zawodzą w kontekście obsługi, logistyki,a akademie często zderzają się z brakiem towaru w magazynach. Nasza firma wypracowała na bazie doświadczeń pewien model logistyczny, dzięki któremu kluby mają gwarancję dostępności towaru przez cały okres trwania umowy. Akademiom i klubom z liczbą zawodników powyżej 200 udostępniamy dedykowaną platformęB2B, za pomocą której wyznaczona osoba składa zamówienia bezpośrednio w naszym systemie, dzięki temu proces realizacji rusza chwilę po złożeniu zamówienia,a klient widzi jego przebieg.

 

Od stycznia ruszy również projekt sklepów klubowych. Na Zachodzie wszystkie największe kluby i akademie mają takie sklepy i rodzice mogą tam zamówić sprzęt bezpośrednio przez stronę internetową, dzięki czemu trener, kierownik czy właściciel akademii przestaje mieć problemy, związane ze sprzętem. Obsługa odbywa się na linii rodzic lub zawodnik – firma

 

-Oczywiście mamy już opracowany system, w którym klub partnerski ma stworzone specjalne warunki i czerpie korzyści z takich zakupów. To program, w którym wszyscy są zadowoleni: rodzic, trener,właściciel akademii i firma. Z początkiem 2023 roku wydajemy nową linię produktów dla akademii, która będzie kontynuowana przez 2,5–3 lata. Jest to więc idealny moment, by rozmawiać z nam o podpisaniu takich długoterminowych umów. Uzgadniamy wówczas z klubami kolekcję i gwarantujemy jej dostępność rzez te 3 lata – zapewnia Karpiński

 

Co ciekawe, Zina jest w tej chwili jedynym polskim producentem piłek legitymującym się licencją FIFA.

 

– Nasze piłki mają oficjalny certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Kiedyś FIFA miała ponad trzystu licencjobiorców na całym świecie. W tej chwili zostało ich sześćdziesięciu pięciu, w tym tylko my, jeżeli chodzi o Polskę. Otrzymanie takiego certyfikatu jest bardzo trudne, a jego utrzymanie bardzo drogie, ale daje ono gwarancję jakości – te piłki są zatwierdzone przez największą instytucję światowego futbolu – podkreśla dyrektor zarządzający firmy Zina.

 

Przygotowując nową ofertę produktową, Zina pamiętała o podstawie piramidy, czyli małych klubach i akademiach piłkarskich szkolących najmłodszych adeptów futbolu.

 

- Wraz z wejściem nowego katalogu rozwijamy również linię sprzętu dla młodszych zawodników grających w kategoriach żak i orlik. Klub, wiążąc się z nami, ma pełen przekrój ofert. Nie produkujemy oczywiście butów piłkarskich, bo ten rynek jest zarezerwowany dla globalnych graczy, ale jeżeli chodzi o pozostały sprzęt, to kluby znajdą u nas praktycznie wszystko: piłki, bramki, drabinki, stożki, pachołki, reboundery, regulowane płotki o różnych wysokościach, a także cały asortyment rzeczy dla trenerów, z notesami tablicami magnetycznymi włącznie.

 

Zaletą firmy Zina jest możliwość dostosowania oferty do zasobności portfela klienta. Firma oferuje bowiem kilka linii produktów.

 

Mamy trzy linie produktowe w różnych progach cenowych. Możemy więc przygotować konkretną ofertę, w zależności od preferencji i modelu biznesowego danej akademii. Czasami klienci wolą mieć droższe produkty, gdyż pozycjonują się wyżej na rynku, czasami zależy im na niższej cenie, gdyż jest to np. akademia w małej miejscowości i zasobność portfeli rodziców jest tam mniejsza – wyjaśnia Jakub Karpiński

 

Równolegle z powiększaniem oferty produktowej firma Zina aktywnie włącza się w pomoc klubom i akademiom, oferując im darmowe porady prawne ułatwiające pozyskiwanie zewnętrznych środków na sprzęt.

 

- Od dwóch lat mamy u nas dział pozyskiwania funduszy z programu Klub, dzięki czemu możemy w ramach współpracy zaoferować klubom nieodpłatne wsparcie prawno-administracyjne. W tym roku,dzięki naszej pracy, przeszło już ponad 200 wniosków, a kluby pozyskały środki na sprzęt. Jest to pewien model współpracy: my oferujemy darmową pomoc, a później klient lojalnie zakupuje towar u nas – wyjaśnia dyrektor zarządzający firmy Zina.

 

Artykuł ukazał się w Asystent Trenera nr 4/2022

 

EDYCJA 2024

Zgłoszenie do Programu KLUB 

Pomożemy Ci bezpłatnie przygotować, złożyć i przede wszystkim rozliczyć program. Zgłoś się do nas i zaoszczędź sobie czas, energię i nerwy. Wszystkie info nt. programu znajdziesz tutaj →

Piotr Bąk

manager projektu

Masz pytania? Zadzwoń do mnie.

Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Wyślij mi wiadomość

piotr@programydlaklubow.pl

Ekspert ds. wniosków

(+48) 785-210-599

Masz pytania? Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Prawa autorskie © 2023 Programy dla Klubów | FAQ | Polityka prywatności | Sportowe Wakacje + | Projekt i realizacja Smart Pixel

 

logo programy dla klubów