Autor: Piotr Bąk

(+48) 785-210-599

ekspert ds. wniosków

(+48) 798-690-557

manager projektu

Blog

Inne artykuły

Pomagamy Klubom bezpłatnie pozyskać środki oraz złożyć i rozliczyć wnioski z dotacji. Dołącz do ponad 300 zadowolonych Klubów!

program klub 2023
22 listopada 2022

Program Klub 2023 – wszystko, co warto wiedzieć!

To już pewne – Program KLUB w 2023 roku również się odbędzie! Minister Sportu i Turystyki ogłosił już nabór wniosków na jego realizację. Do rozdysponowania między zakwalifikowanymi klubami sportowymi będzie 75 milionów złotych. To więcej niż w poprzednim roku. Jest o co zawalczyć!

 

Program KLUB – co to takiego?

 

To program tworzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Skierowany jest do klubów sportowych działających jako stowarzyszenia, w tym klubów uczniowskich, prowadzących szkolenia sportowe dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Cele, dla którego powstał Program KLUB to przede wszystkim upowszechnianie aktywności fizycznej i „wyrównywanie szans” w dążeniu młodych osób do sukcesów sportowych, a także coś, co niezbyt ładnie nazywa się „inwestycją w kapitał ludzki”, czyli szkolenie przyszłych sportowców i reprezentantów lokalnych i krajowych.

 

Co warto wiedzieć o Programie KLUB w 2023 roku?

 

Program KLUB w 2023 roku – terminy

 

Obecny rok powoli dobiega końca. To dobry moment, by już dziś poznać najważniejsze informacje o Programie KLUB z 2023 roku i dobrze przygotować się do wzięcia udziału w walce o dużą dotację. Choć nie znamy jeszcze dokładnej daty startu przyszłorocznego programu (Ministerstwo ogłosiło na razie wyłącznie nabór wniosków na jego realizację na ten i kilka następnych lat), możemy przypuszczać, że gromadzenie wniosków rozpocznie się prawdopodobnie w okolicach kwietnia.

 

program klub edycja 2023

 

Jaki klub można zgłosić się do udziału w programie?

 

Zasadnicze warunki są dwa.

  • Prowadzenie zarejestrowanej działalności klubowej przez co najmniej 3 lata sprzed daty złożenia wniosku o dofinansowanie.
  • Wysokość dofinansowania pozyskanego w poprzednim roku ze wszystkich środków publicznych nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych.

 

Na co można przeznaczyć zdobyte środki?

 

  • Na wynagrodzenie dla szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe.
  • Na zakup sprzętu sportowego.
  • Na organizację obozów sportowych (minimum 5-dniowe).

 

Zleć napisanie i złożenie wniosku specjalistom i uzyskaj dofinansowanie dla swojego klubu sportowego! Zadzwoń (+48) 798-690-557 lub napisz piotr@programydlaklubow.pl i dopytaj o szczegóły.

EDYCJA 2025

Zgłoszenie do Programu KLUB 

Pomożemy Ci bezpłatnie przygotować, złożyć i przede wszystkim rozliczyć program. Zgłoś się do nas i zaoszczędź sobie czas, energię i nerwy. Wszystkie info nt. programu znajdziesz tutaj →

Piotr Bąk

manager projektu

Masz pytania? Zadzwoń do mnie.

Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Wyślij mi wiadomość

piotr@programydlaklubow.pl

Ekspert ds. wniosków

(+48) 785-210-599

Masz pytania? Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Prawa autorskie © 2025 Programy dla Klubów | FAQ | Polityka prywatności | Sportowe Wakacje + | Projekt i realizacja Smart Pixel

 

logo programy dla klubów