Autor: Piotr Bąk

(+48) 785-210-599

ekspert ds. wniosków

(+48) 798-690-557

manager projektu

Blog

Inne artykuły

Pomagamy Klubom bezpłatnie pozyskać środki oraz złożyć i rozliczyć wnioski z dotacji. Dołącz do ponad 300 zadowolonych Klubów!

dlaczego warto składać wnioski do programu klub?
04 marca 2023

Trwa nabór do Rządowego Programu Klub w edycji na rok 2023!

Trwa nabór klubów do Rządowego Programu Klub 2023. W tegorocznej edycji budżet ministerstwa na ten cel jest rekordowy i wynosi 75 milionów złotych. Krajowym operatorem programu jest Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

 

Program  Klub to jedno z największych narzędzi aktywizacyjnych w palecie programowej Ministerstwa. Realizowany od 2016 roku stanowi ważny element wsparcia podstawowej działalności sportowej prowadzonej na poziomie lokalnym. Dzięki temu, każdego roku kilka tysięcy klubów sportowych z terenu całego kraju pozyskuje wsparcie finansowe z programu, które wykorzystane jest na bieżące potrzeby związane z procesem szkolenia młodych sportowców.

– powiedział Arkadiusz Czartoryski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

Rządowy Program KLUB został stworzony w celu wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie często znajdują się utalentowani zawodnicy. Projekt ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

 

W ramach Programu Klub operator udziela wsparcia na dwóch poziomach:

 

- 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych

- 15 tysięcy złotych dla klubów wielosekcyjnych

 

Przyznane środki można przeznaczyć na wynagrodzenie trenerów, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego oraz inne cele związane z rozwojem klubu.

 

Historia Rządowego Programu Klub

 

Od 2016 roku Ministerstwo przeprowadza Rządowy Program Klub, który ma na celu udzielanie wsparcia finansowego dla małych i średnich klubów sportowych w całym kraju, które prowadzą szkolenia dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

 

To największe narzędzie bezpośredniego wsparcia dla organizacji sportowych i jest z jednej strony odpowiedzią na potrzeby środowiska, z drugiej zaś umożliwia dotarcie z pomocą finansową do tysięcy lokalnych środowisk sportowych.

 

W każdym roku, w ramach ogłaszanych naborów, kilka tysięcy klubów sportowych otrzymuje dotacje. Od czasu uruchomienia programu nakłady na niego wzrosły o ponad 215%, z 23,8 mln zł w 2016 roku do 75 mln zł w roku bieżącym.

 

Kluby sportowe, które biorą udział w programie, mogą dzięki niemu uzupełnić swój sprzęt, zorganizować zgrupowania sportowe i wesprzeć finansowo szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą.

 

program klub 2023

 

rządowy program klub 2023

 

rządowy program klub 2023

 

rządowy program klub 2023

 

dotacje na klub

 

EDYCJA 2025

Zgłoszenie do Programu KLUB 

Pomożemy Ci bezpłatnie przygotować, złożyć i przede wszystkim rozliczyć program. Zgłoś się do nas i zaoszczędź sobie czas, energię i nerwy. Wszystkie info nt. programu znajdziesz tutaj →

Piotr Bąk

manager projektu

Masz pytania? Zadzwoń do mnie.

Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Wyślij mi wiadomość

piotr@programydlaklubow.pl

Ekspert ds. wniosków

(+48) 785-210-599

Masz pytania? Zadzwoń do mnie

(+48) 798-690-557

Prawa autorskie © 2025 Programy dla Klubów | FAQ | Polityka prywatności | Sportowe Wakacje + | Projekt i realizacja Smart Pixel

 

logo programy dla klubów